Spotkanie autorskie z Anną Janko

Spotkanie autorskie z Anną Janko

Kolejna dawka nowości w bibliotece

Kolejna dawka nowości w bibliotece

Narodowe czytanie – Quo Vadis

Narodowe czytanie – Quo Vadis

Zakończenie wakacji z Miejską Biblioteką Publiczna w Grajewie

Zakończenie wakacji z Miejską Biblioteką Publiczna w Grajewie

Wakacje z Miejską Biblioteką Publiczną w Grajewie

Wakacje z Miejską Biblioteką Publiczną w Grajewie

Kontynuacja akcji „Zaczytani”

Kontynuacja akcji „Zaczytani”

Nowości

W naszych nowościach znajdziecie Państwo książki, które wzruszają i zmuszają do myślenia.

Nowości >

Katalog ON-LINE

Można tu zarezerwować książki do wypożyczenia oraz obejrzeć długość kolejki oczekujących.

Katalog ON-LINE >

 • spotkanie_2016Spotkanie autorskie z Anną Janko
  Dnia 28 września 2016 r. o godz. 17.00 w MBP w Grajewie gościliśmy panią Annę Janko, poetkę, felietonistkę, krytyka literackiego i autorkę bestsellerowych powieści „Dziewczyna z zapałkami”oraz „Pasja wg św. Hanki”. Podczas spotkania p. Anna Janko opowiedziała o początkach swojej twórczości. Podzieliła się z nami spostrzeżeniami na temat […]
 • wolyn-wspomnienia-ocalalychKolejna dawka nowości w bibliotece
  Miejska Biblioteka Publiczna w Grajewie poleca nowości książkowe. Wśród literatury dla dorosłych znajdują się m. in.:  Brady Hartsfield, zabójca odpowiedzialny za masakrę w „Panu Mercedesie”, znajduje się w stanie wegetatywnym w Klinice Traumatycznych Uszkodzeń Mózgu. Zakończenie drugiego tomu trylogii sugeruje jednak, że w pokoju 217 przebudziło […]
 • 1Narodowe czytanie – Quo Vadis
  W czwartek arodowe Czytanie ,,Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza odbyło się w Grajewie. Na scenie Grajewskiego Centrum Kultury można było wysłuchać fragmentów dzieła, które czytali m.in. Poseł na Sejm Kazimierz Gwiazdowski oraz Burmistrz Grajewa Dariusz Latarowski. „Quo Vadis” to piękna książka o zwycięstwie prawdy i miłości. […]
 • wakacje_2016Zakończenie wakacji z Miejską Biblioteką Publiczna w Grajewie
  Wakacje z Miejską Biblioteką Publiczną dobiegły końca. Podczas tegorocznych letnich spotkań w Czytelni dla Dorosłych, dzieci mogły rozwijać sprawność manualną oraz wyobraźnię plastyczną. Na początku sierpnia wykonały barwne breloczki do kluczy, oparte na splocie podstawowym płaskim i kwadratowym. Wykorzystały w tym celu kolorowe żyłki i różnej […]
 • wakacje_16Wakacje z Miejską Biblioteką Publiczną w Grajewie
  Trwa wakacyjna aura. Lipiec w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Grajewie wypełniły zajęcia dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy letnich spotkań w Czytelni dla Dorosłych mieli okazję utrwalić zasady prawidłowego zachowania się podczas posiłku, poprawnego nakrycia do stołu oraz układania sztućców w taki sposób, by w restauracji sygnalizowały kelnerowi […]
 • 4Kontynuacja akcji „Zaczytani”
  W czwartek 21 lipca 2016 roku Oddział dla dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Grajewie po raz kolejny odwiedził szpital i najmłodszych pacjentów. Przypomnijmy, w marcu 2014 r. Miejska Biblioteka Publiczna przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii społecznej – „Zaczytani”, której celem jest promocja czytelnictwa. Do grajewskiej akcji […]
 • a potem przyszla wiosnaKolejne nowości wydawnicze w naszej bibliotece
  Szanowni czytelnicy oto wybrane tytuły zakupionych książek: Olejnik A.-,,Potem przyszła wiosna”, Ahnham S.-,,Ofiara bez twarzy”, Maciejak W.-,,A życie się toczy”, Barker D.-,,Pozwól jej odejść”, Adamski L.-,,Berlińskie wrota”, Gorazdowski T.-,,Przez trzy Ameryki”, Beam C.W.- ,,Cuda z nieba”, Chrabota B.-,,Psy Egiptu”, McEvan I.-,,Dziecko w czasie, […]
 • plakat_wakacji_2016_r._MBP__1Wakacje z Miejską Biblioteką Publiczną
  […]
 • IMG_2177Spotkanie autorskie z Antonim Czajkowskim
  W czwartek 16 czerwca odbyło się spotkanie autorskie z Panem Antonim Czajkowskim, połączone z promocją jego książek „Wierszem…” i „Australijczyk”, zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Grajewie i Grajewskie Centrum Kultury. Przebiegło ono w formie trzyczęściowego wywiadu, przeplatanego grą Pana Antoniego Czajkowskiego na pianinie. […]
 • P1010880Obchodziliśmy Tydzień Bibliotek
  Z okazji Dni Kultury, Oświaty, Książki i Prasy oraz Tygodnia Bibliotek Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Grajewie zaprosił do naszego miasta Elizą Piotrowską , która spotkała się z uczniami klas II wszystkich Szkół Podstawowych w Grajewie. Pani Eliza przyjechała z odległej Brazylii gdzie obecnie mieszka, wcześniej osiem lat […]
 • P1020270Spotkanie z Lilianą Bardijewską w MBP
  Dnia 7.06.2016r. w sali KINA GCK Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej zorganizował spotkanie z pisarką Panią Lilianą Bardijewską w którym uczestniczyło 210 uczniów szkół podstawowych nr 1, 2, 4 z naszego miasta. Osoba o jednej twarzy i wielu zawodach. Żyje z niewolniczej pracy swojego pióra. Pisze dla radia (uzbierało się 25 […]
 • P1020189NOC BIBLIOTEK w Oddziale dla Dzieci MBP
  NOC BIBLIOTEK w Oddziale dla Dzieci MBP w dniu 4.06.2016r. Dla nas, bibliotekarzy, to oczywiste – nie tylko wolno, a trzeba czytać. Ale doskonale też wiemy, że nie wszyscy lubią czy chcą czytać: bo nie mają czasu albo zrazili się do czytania w dzieciństwie, bo nie znaleźli do tej pory niczego interesującego dla siebie w literaturze, albo po prostu […]
 • noc_bibliotek_2016Noc Bibliotek 2016
  ODDZIAŁ DLA DZIECI Miejskiej Biblioteki Publicznej w Grajewie na oś. Broniewskiego 3 serdecznie zaprasza osoby chętne do spędzenia z nami ciekawej NOCY w dniu 4 czerwca 2016 r. (sobota) od godziny 16:00 do godziny 22:00 W programie : 1. Głośne czytanie książki „Basia i wolność” Zoffi Staneckiej oraz warsztaty dla dzieci o wolności i […]
 • IMG_2087Spotkanie autorskie z Hanną Kowalewską
  Gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Grajewie była Hanna Kowalewska, poetka, autorka opowiadań, dramatów, scenariuszy filmowych i słuchowisk radiowych oraz wielu powieści. Dnia 13.05.2016 r. zarówno wielbiciele jej talentu, jak i miłośnicy literatury pięknej mieli możliwość bezpośredniego spotkania oraz rozmowy z pomysłodawczynią znanej sagi […]
 • P10107440Spotkanie autorskie z okazji Tygodnia Bibliotek
  W dniach 8-15 maja w całej Polsce obchodzimy Tydzień Bibliotek – program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Z tej okazji Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej […]
Archiwa

Programy

baner_pecgrajewo-com-pl-1
angielski123
orange-logo
baner-300x100
logo grajewo miasto
logo_bip