29 września- Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania zainicjowany przez Polską Izbę Książki w 2001 r. Patronką wybrano Janinę Porazińską, wybitną pisarkę dziecięcą, która w tym właśnie dniu obchodzi swoje urodziny.

 Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. W tym dniu organizowane są w szkołach i bibliotekachsesje czytelnicze. Z tej okazji także w naszej bibliotece odbyło się spotkanie z klasą trzecią ze SP nr 4 w Grajewie. Uczniowie najpierw zapoznali się z dostępnym księgozbiorem, poznali zasady wypożyczania książek i  funkcjonowania biblioteki, a w drugiej części spotkania wysłuchali fragmentu książki „Żubr Pompik. Kolory jesieni i pozostałe historie” Tomasza Samojlika oraz wykonali ilustracje do usłyszanego tekstu.

Głośne czytanie jest motywem przewodnim święta, jest dobrą okazją do budowania więzi, spędzania wspólnie wolnego czasu i zaszczepienia w dzieciach miłości do książek. Serdecznie dziękujemy uczniom i ich opiekunom z „Czwórki” za wspólne świętowanie.