3 czerwca- Dzień Savoir-Vivre

3 czerwca- Dzień Savoir-Vivre 👩🧑👩‍🏫

Święto po raz pierwszy obchodzone w 2016 roku, mające na celu propagowanie grzeczności obyczajowej jako elementu kultury społecznej. Dzień Savoir-Vivre ustanowiony został z inicjatywy Akademii Montemarco na dzień przed rocznicą wolnych wyborów 1989 r., aby symbolicznie uczcić zmiany w Polsce.

Polecamy książki dla dzieci o dobrym wychowaniu 👍⬇️📖

➡️„Bon czy ton. Savoir-vivre dla dzieci” G. Kasdepke

Co to jest savoir-vivre? Mniej więcej to samo co bon ton, tylko że trudniej to się wymawia. No dobrze, a co to jest bon ton? Wiedza o tym, jak człowiek dobrze wychowany zachowuje się w różnych sytuacjach. Hm…, a kto to właściwie jest ten dobrze wychowany człowiek? Ktoś, kto nie zachowuje się jak małpa i kogo nie trzeba chować do szafy, gdy przychodzą goście. Czyli każdy, kto przeczyta tę książkę i czegoś się z niej nauczy!

➡️„Dobre maniery czyli savoir-vivre dla dzieci” J. Krzyżanek

22 pouczające opowieści o tym, jak należy się zachować:

wyjątkowo przyjemna nauka dobrych manier,
odpowiedzi na wiele trudnych pytań,
kto powinien pierwszy podać rękę?
ile czekoladek mona zjeść podczas przyjęcia urodzinowego?
jakie numery telefonów trzeba znać, aby wezwać pomoc?
czy wypada oglądać film, kiedy przyszli goście?
jak długo można rozmawiać przez telefon?

➡️„Dobre maniery Cecylki Knedelek, czyli o tym, że wypada wiedzieć, co wypada” J. Krzyżanek

„Ta książka jest dla wszystkich dzieci, które choć raz w życiu miały ochotę wylizać miseczkę po lodach malinowych lub uczyniły to. Dobrych manier nie można kupić ani w małym sklepiku na rogu ulicy, ani w supermarkecie. Nauczenie się ich nie jest tak proste jak zjedzenie marchewki, ale też nie jest tak trudne jak znalezienie igły w stogu siana” – przekonuje autorka tej pełnej dobrego humoru książki, w której dzieci znajdą mnóstwo prostych wskazówek i przykładów, jak zachowywać się zgodnie z zasadami dobrego wychowania. Dwie doskonale znane dzieciom bohaterki – Cecylka Knedelek i gąska Waleria – zapraszają do lektury i zapewniają mnóstwo dobrej zabawy!