5 przygodowych książek na majówkę w Bibliotece dla Dzieci!

✅„Grzywą malowane” A. Widzowskiej
Kontynuacja powieści „Koń na receptę”. Kolejne przygody Jagody i grupy dzieci, spędzających wakacje w Dąbrówce, widziane oczami nowej bohaterki, Gai.

✅„Pierwszy mecz” L. Garlanda
Przygody, przyjaźń i marzenia ośmiorga dzieci, które łączy wielka pasja- piłka nożna!

✅„Lato z Sigge” L. Hallberga i M. Nordqvist
Elina i koleżanki spędzają wakacje na obozie jeździeckim w stajni w Stoby. Każda z nich opiekuje się jednym kucykiem. Taki obóz to dużo frajdy, ale też obowiązków i nowych wyzwań. Jak sprostają im bohaterki?

✅„Mietek, drużyna i piwnica, której nie ma” M. H. Milewskiej
To pełna humoru książka dla małych zawadiaków i fanów zagadkowych historii. Akcja rozgrywa się na jednym z osiedli z lat 70. Okazuje się, że stare, szare bloki mogą skrywać niejedną tajemnicę, podobnie zresztą, jak ich dziwni mieszkańcy.

✅„Sekret wyobraźni” I. Selke
Książka o przygodach chłopca, który nauczył się słuchać głosu swojego serca i dzięki temu spełnił swoje marzenia!