„Biblioterapia”, „Kodowanie w bibliotece” – warsztaty dla bibliotekarzy

Biblioterapia oraz  pozytywny wpływ głośnego czytania na samopoczucie człowieka, Kodowanie w bibliotece takie i inne tematy były poruszane na szkoleniu organizowanych przez Książnicę Podlaską oraz  Miejską Bibliotekę Publiczną w Grajewie. Szkolenie dla pracowników bibliotek powiatu grajewskiego,  odbyło się w środę 7 listopada b.r.

Pani Marta Kozłowska poprowadziła wykład dotyczący biblioterapii   i pozytywnego wpływu głośnego czytania na samopoczucie człowieka. Drugą część szkolenia przeprowadził Pan Grzegorz Zys. Dotyczyła ona sposobów kodowania. Uczestnicy zdobyli wiedzę na temat podstaw programowania oraz mieli możliwość zapoznania się z grą edukacyjną Scottie Go! i robotami Photon. Innowacyjna planszówka i edukacyjne roboty wraz z aplikacjami stanowią doskonałe narzędzia do nauki programowania poprzez zabawę, która wciągnie do swojego świata nie tylko najmłodszych.
Dziękujemy pracownikom Książnicy Podlaskiej za przeprowadzenie szkolenia, a wszystkim uczestniczkom z zaprzyjaźnionych bibliotek powiatu grajewskiego za liczne przybycie i aktywny udział.