8- 15 maja- TYDZIEŃ BIBLIOTEK

Od roku 2004, z inicjatywy Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, biblioteki w całym kraju w dniach 8 – 15 maja obchodzą Tydzień Bibliotek. Rozpoczyna go w pierwszym dniu Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, zainicjowany w roku 1985.

W tym roku imprezy i uroczystości Tygodnia Bibliotek organizowane są pod hasłem „(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA”, które nawiązuje zarówno do obchodzonego w tym roku 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, jak i do wielu symbolicznych i praktycznych odwołań ukazujących znaczenie nieskrępowanego żadnymi nakazami czy zakazami czytelnictwa i nieograniczonego dostępu do dziedzictwa kulturowego.

W Oddziale dla Dzieci MBP był to tydzień otwarty dla grajewskich przedszkoli. Odwiedziły nas grupy MUCHOMORKÓW, SMERFÓW i MOTYLKÓW z Przedszkola Miejskiego nr 6, grupa DUSZKÓW z Przedszkola Miejskiego nr 2 oraz sześciolatki z SP nr 1.