Audiobooki jako alternatywa dla tradycyjnej książki

19 marca gościłyśmy przedszkolaków z grupy „Smerfy”, z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Grajewie. Tematem naszego spotkania były audiobooki jako ciekawa alternatywa dla tradycyjnej książki.

Poza bogatym księgozbiorem tradycyjnym,nasza biblioteka ma w swoich zasobach klasykę dla dzieci i młodzieży w formie książki mówionej.Audiobooki to idealne rozwiązanie dla osób zabieganych i zapracowanych, które nie mają czasu na lekturę, ale także dla osób niedowidzących, które nie są w stanie  samodzielnie czytać.

Są świetnym sposobem na umilenie sobie wieczoru po ciężkim dniu w pracy czy w szkole, lub długiej podróży samochodem.Książki czytane są przez lektorów, którymi najczęściej są znani i lubiani aktorzy. Bywają wzbogacane dźwiękowymi efektami specjalnymi.

Przedszkolaki miały okazję obejrzeć różne książki w tradycyjnej, papierowej formie i posłuchać ich odpowiedników za pomocą odtwarzacza mp3.

Mamy nadzieję, że spotkanie w naszej bibliotece zachęci dzieci do korzystania  z naszych zbiorów zarówno tradycyjnych, jak i tych w formie audiobooków.