„Basia w bibliotece i inne wątki”- spotkanie z pisarką Zofią Stanecką

„Basia w bibliotece i inne wątki”- spotkanie z pisarką Zofią Stanecką w Centrum Młodego Czytelnika

28 listopada w Centrum Młodego Czytelnika odbyło się spotkanie z autorką książek dla dzieci Panią Zofią Stanecką, w którym udział wzięli uczniowie klas II grajewskich szkół podstawowych.

Spotkanie poświęcone było głównie popularnej serii „Basia…”, która zdobyła w roku 2009 tytuł „Najlepsze dla dziecka” w plebiscycie czytelników miesięcznika „Dziecko”.

Pisarka opowiedziała o swoich pomysłach na tworzenie historii, pracy twórczej oraz szczegółach powstawania książek. Swoje opowieści autorka przeplatała zabawnymi fragmentami „Basi”.

Uczestnicy spotkania mieli możliwość uruchomienia swojej wyobraźni i zastanowienia się nad tym, kim chcieliby zostać w przyszłości, a następnie zobrazowania tego na papierze i zaprezentowania.

Dziękujemy uczniom i ich opiekunom za liczne przybycie i zapraszamy do naszej biblioteki na kolejne inspirujące spotkania!