Biblioteka dla Dzieci poleca!

Biblioteka dla Dzieci poleca📚👇🧮📝

Trzy świetne książki dla najmłodszych czytelników, którzy 1 września zaczną naukę w szkole, a tym samym rozpoczną wspaniałą przygodę życia👩‍🏫👩‍🎓🧑‍🎓

📔Hurra, idę do szkoły! Historyjki na początek szkoły- Ingrid Uebe

Zabawna książka dla dzieci, które właśnie idą do pierwszej klasy. Wesołe krótkie opowiadania przedstawiają szkolne realia, podpowiadają dzieciom jak radzić sobie w różnych sytuacjach: jak wyglądają lekcje, kim jest wychowawca itp. Wesołe ilustracje i śmieszne grafiki, przypominające stylem rysunki na marginesach szkolnych zeszytów stanowią świetny dodatek. Książka wydana w twardej oprawie. Świetna propozycja na nagrody dla przedszkoli!

📝Klasa I b. Pierwszy dzień w szkole- Helena Bross

Dwie nierozłączne od czasów przedszkola przyjaciółki – Oliwia i Julia nie mogą się doczekać pierwszego dnia w szkole. Ich entuzjazm jednak szybko znika, kiedy spotykają starszego kolegę Wiktora. Chłopiec opowiada dziewczynkom niestworzone historie: o grasującym w szkolnej piwnicy duchu, dosypywanej do mleka soli czy wykonywaniu skomplikowanych obliczeń. Czy rzeczywiście na pierwszoklasistów czekają tego typu niespodzianki? Książka przeznaczona dla dzieci, które dopiero rozpoczynają przygodę z nauką czytania.

📙 Ja też chcę chodzić do szkoły- Astrid Lindgren

Peter chodzi do szkoły – ma elementarz, zeszyt, piórnik i teczkę. Jego siostra Lena ma dopiero pięć lat i nie chodzi jeszcze do szkoły, chociaż bardzo by chciała.
Bawi się czasem, że ona też ma swoją panią, ale byłoby to o wiele łatwiejsze, gdyby wiedziała, jak naprawdę jest w tej szkole. I wyobraźcie sobie, pewnego dnia Peter zabiera Lenę ze sobą!