Biblioteka dla dzieci poleca!

Biblioteka Dla Dzieci poleca książki na jesienne wieczory📖🦔🦔🦔🍁

🐿 „Jesień Mikołajka” Jean-Jacques Sempe , Rene Goscinny

Z Mikołajkiem jesień niestraszna!
– Może zagramy w kulki? – powiedział Euzebiusz. – Kulkami
nie można niczego stłuc.
To był naprawdę dobry pomysł i od razu zaczęliśmy grać, bo każdy z nas miał w kieszeni kulki, z tym że kulki Alcesta były umazane masłem od kanapek. Wszystko szło bardzo dobrze, chociaż o mało nie pobiłem się z Gotfrydem, który usiadł na trawie, kiedy chłopaki powiedziały, że chcą wejść do domu.
– Nie – powiedziałem. – Bawimy się w ogrodzie.
– Nie chcemy już bawić się w ogrodzie – powiedział Maksencjusz.
– Chcemy wejść do twojego domu!
– Nie ma powodu – odpowiedziałem. – Zostajemy tutaj!
A potem mama otworzyła drzwi i krzyknęła:
– Czy wyście powariowali, żeby siedzieć na dworze w taki
deszcz? Chodźcie do środka! Szybko!

🐿 „Jesień w Klinice Małych Zwierząt w Leśnej Górce” T. Szwed
„Jesień w Klinice Małych Zwierząt w Leśnej Górce” to historia przepełniona szczęściem i cudownym nicnierobieniem. Załoga kliniki wygrzewa się na tarasie, korzystając z ostatnich promyków słońca i oglądając swoje nowe futerka. Nastaje czas, gdy należy przygotować się na nadejście zimy ? zebrać jedzenie, zgromadzić zapasy, zapełnić spiżarnie.

🐿 „Jesień liścia Jasia. Opowieść o życiu dla małych i dużych” Leo Buscaglia

Zarówno dzieci jak i dorośli powinni do niej zaglądać zwłaszcza przy okazji licznych świąt: Pierwszego Listopada, Wielkanocą i zawsze wtedy, gdy pojawia się temat śmierci i umierania.

Wszystkie dzieci prędzej czy później dotyka śmierć najbliższych im osób, a także ukochanych zwierzątek. Jak o tym rozmawiać? Autor, Leo Buscaglia, potrafi to znakomicie.

Przepiękna opowieść o życiu, przemijaniu i śmierci. Książka sprzedawana w milionowych nakładach i przetłumaczona na kilkanaście języków, po raz pierwszy wydana w Polsce.

🐿„Jestem przedszkolakiem – jesień” A. Antosiewicz
Kiedy przychodzi jesień, maluchy idą do przedszkola. To takie ciekawe miejsce! Można się bawić, uczyć nowych rzeczy, poznawać świat i zdobywać przyjaciół.
Książka „Jestem przedszkolakiem – jesień” to zbiór krótkich, wesołych historyjek dla przedszkolaków, które opowiadają o sympatycznych dzieciach z grupy Jagódki.

Bohaterowie chętnie opowiedzą małym czytelnikom, jak zmienia się jesienna przyroda, dlaczego warto nosić kalosze, jak zachowywać się w teatrze, w jaki sposób można pomóc zwierzętom w schronisku – i jeszcze o wielu innych ciekawych rzeczach!

Zapraszamy do Biblioteki!📖🍁☕️