II edycja Turnieju Czytelniczego „Z biblioteką i książką za pan brat”

29 listopada 2017 r. odbyła się II edycja Turnieju Czytelniczego „Z biblioteką i książką za pan brat” zorganizowana przez bibliotekę Szkoły Podstawowej nr 4 im. H. Sienkiewicza w Grajewie (budynek B) we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną Oddział dla Dzieci w Grajewie.

Celem turnieju było współdziałanie biblioteki szkolnej z biblioteką miejską w propagowaniu czytelnictwa wśród uczniów; dostarczanie dzieciom radości i satysfakcji podczas wspólnej rywalizacji; dążenie, aby uczniowie traktowali Miejską Bibliotekę Publiczną jako ważny element swojej edukacji i w przyszłości nie zakończyli swojej przygody z książką; integracja środowiska uczniowskiego.

W turnieju wzięli udział uczniowie klas piątych, którzy uczestniczyli w konkurencji indywidualnej (w budynku szkoły) i konkurencjach drużynowych (w budynku Oddziału dla Dzieci MBP w Grajewie).

W Komisji turniejowej wraz z Organizatorkami pracowały panie: Grażyna Mroczkowska (SP 4) i Paulina Bagińska (MBP).

Oto wyniki turnieju:

1. Konkurencja indywidualna – test czytania ze zrozumieniem fragmentu książki „Tajemniczy ogród”

I miejsce – nagrody równorzędne otrzymały:
Julia Kalinowska kl. V a, Marta Pawełkowska kl. V b, Lena Poniatowska kl. V b.

2. Konkurencje drużynowe – reklama biblioteki, quiz czytelniczy, konkurencja „Krążąca książka”, „Jaki to bohater książkowy?”

I miejsce – drużyna klasy V b
Lena Poniatowska, Marta Pawełkowska, Karolina Świderska, Igor Borawski

II miejsce – drużyna klasy V c
Waleria Zadrożna, Natalia Karwowska, Justyna Modzelewska, Igor Dudzicki

III miejsce – drużyna klasy V a
Julia Kalinowska, Weronika Korwek, Igor Rycewicz, Aleksander Zalewski
Gratulujemy!
Podobnie, jak w roku ubiegłym Turniejowi Czytelniczemu towarzyszyła WYSTAWA NOWOŚCI KSIĄŻKOWYCH dostępnych w Miejskiej Bibliotece Publicznej Oddział dla Dzieci w Grajewie. W galerii zamieszczonej na stronie internetowej „Czwórki”  uczniowie spośród zaprezentowanych książek wybrali te, które szczególnie polecają swoim szkolnym koleżankom i kolegom, zapraszając tym samym wszystkich do korzystania ze zbiorów biblioteki miejskiej. Oczywiście sami po zakończonym turnieju wypożyczyli książki na swoje konta czytelnicze.

Turniej Czytelniczy zorganizowały: E. Bobińska (MBP Oddział dla Dzieci w Grajewie) we współpracy z L. Pietrzykowską, E. Czaplicką i I. Bukrejewską ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Grajewie.