III Turniej czytelniczy „Z biblioteką i książką za Pan brat”

11 grudnia 2018 r. w Centrum Młodego Czytelnika odbyła się III edycja Turnieju Czytelniczego „Z biblioteką i książką za pan brat”, której organizatorem była biblioteka Szkoły Podstawowej nr 4 im. H. Sienkiewicza w Grajewie we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną Oddział dla Dzieci w Grajewie.

Celem turnieju było współdziałanie biblioteki szkolnej z biblioteką miejską w propagowaniu czytelnictwa wśród uczniów; dostarczanie dzieciom radości i satysfakcji podczas wspólnej rywalizacji; dążenie, aby uczniowie traktowali Miejską Bibliotekę Publiczną  jako ważny element swojej edukacji i w przyszłości nie zakończyli swojej przygody z książką; integracja środowiska uczniowskiego.

W turnieju wzięli udział uczniowie klas V, którzy w wyniku losowania rywalizowali ze sobą zespołowo w trzech drużynach: Podróżnicy, Przyrodnicy i Historycy.

W tym roku organizatorki zaproponowały uczniom udział w następujących konkurencjach: quiz czytelniczy, krzyżówka czytelnicza z hasłem, kalambury literackie, „Od tabliczki glinianej do e-booka”- układanka; „Zgaduj-zgadula”- ulubieni bohaterowie książek.

Po zsumowaniu punktów i przeprowadzonej dogrywce wyniki turnieju prezentują się następująco:

I miejsce – Historycy

Marlena Iżbicka, Szymon Kochanowski, Igor Płachciński, Magdalena Karwowska, Patryk Aksjonow, Gabriela Żylińska

II miejsce – Podróżnicy

Mateusz Kurzątkowski, Julia Gutowska, Filip Surażyński, Rafał Karowski, Łukasz Łepkowski, Gabriela Żabińska

III miejsce – Przyrodnicy

Amelia Tokarzewska, Bartosz Czajkowski, Jakub Sztabiński, Anna Prostko, Joanna Naruszewicz, Paulina Popowska

 Uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Miejską Biblioteką Publiczną Oddział dla Dzieci w Grajewie i Szkołę Podstawową nr 4 im. H. Sienkiewicza w Grajewie.

Turniejowi  towarzyszyła wystawa nowości książkowych dostępnych w MBP Oddział dla Dzieci w Grajewie, do czytania których razem z piątoklasistami zachęcamy:  Przyjdź – wypożycz – przeczytaj! Polecamy!

Organizatorki