Kolejne nowości wydawnicze w naszej bibliotece

Szanowni czytelnicy oto wybrane tytuły zakupionych książek:

Olejnik A.-,,Potem przyszła wiosna”, Ahnham S.-,,Ofiara bez twarzy”,

Maciejak W.-,,A życie się toczy”, Barker D.-,,Pozwól jej odejść”,

Adamski L.-,,Berlińskie wrota”, Gorazdowski T.-,,Przez trzy Ameryki”,

Beam C.W.- ,,Cuda z nieba”, Chrabota B.-,,Psy Egiptu”,

McEvan I.-,,Dziecko w czasie, Kava A.-,,Ściśle tajne”,

Kaczkowski J.-,,Ekskluzywny żebrak”, Horst J.L.-,,Ślepy trop”,

Zaborowska M.-,,Gwiazdozbiór”, Olejnik A.-,,Szczęście na wagę”,

Holewiński W.-,,Honor mi nie pozwala’, Lapidus J.-,,Vip room”,

Kruszewska J.-,,Małe wojny”, Zajas K.A.-,,Z otchłani”,

Nejman A.-,,Migdałowy aromat”, Bartmann E.-,,Za wodza i naród”,

Knedler M.-,,Nic oprócz strachu” Kallentoft M.-,,Ziemna burza”,

Rauch G.-,,Niezwykły żołnierz Punke M.-,,Zjawa’’,

Patterson J.-,,Zdążę cię zabić”, Cook R.-,,Znieczulenie”,

Trimble L.-,,Ocalić jeńców”, Majewska-Brown N.-,,Zwyczajny dzień”,

TE ,I WIELE INNYCH ZAPRASZAMY!!!

a potem przyszla wiosna A potem przyszła wiosna

Pola Gajda jest znaną aktorką. Jak przystało na prawdziwą gwiazdę, żyje w zawrotnym tempie: praca na planie, wywiady, imprezy u producentów i związek z celebrytą. Jej życie nie jest jednak wyłącznie pasmem sukcesów i radości, bowiem prześladuje ją wścibski paparazzo.

Pewnego dnia Pola znajduje w internecie zdjęcie swojego ukochanego z inną kobietą. W jednej chwili cały jej świat rozsypuje się niczym zamek z piasku. Zdrada ukochanego tylko uwidacznia pustkę, w którą zamieniło się jej życie w blasku fleszy.

Agnieszka Olejnik w sposób niezwykle przekonujący ukazuje zarówno najczarniejszy smutek, jak i budzącą się na nowo nadzieję i radość życia. „A potem przyszła wiosna” to przepiękna opowieść o tym, co w życiu naprawdę ważne.

A życie się toczy

Dziedzic Wólki Podleśnej, pan Kazimierz Bilski, miał dwie pasje: kobiety i konie. Efektem jego gorącego temperamentu były narodziny dwóch córek z nieprawego łoża. Matką Marianny była biedna wdowa Waleria, zatrudniona w majątku dziedzica; druga, Julia, przyszła na świat w kochającej rodzinie i wychowywała się w luksusie . Marianna ledwo nauczyła się czytać, a jej życie stało się jedną długą walką z przeciwnościami, Julia odebrała staranne wykształcenie i wyszła za mąż za ukochanego mężczyznę. Nie wiedziały o sobie aż do chwili, gdy w ich losy wmieszała się burzliwa historia Polski…

Berlińskie Wrota

BERLIŃSKIE WROTA to zbiór historycznych reportaży o wydarzeniach drugiej wojny światowej i pierwszych lat powojennych na ziemiach dawnej Nowej Marchii, czyli wschodniej Brandenburgii. Od 1945 roku w przeważającej większości ziemie te leżą w granicach Polski. Właśnie przez nie wiodły ze Wschodu główne lądowe szlaki komunikacyjne do Berlina i przez nie zimą 1945 roku przetoczył się walec Armii Czerwonej. Tu przez długie tygodnie broniła się niemiecka załoga Festung Küstrin i stąd ruszyła ostatnia wielka ofensywa wojsk sprzymierzonych na europejskim teatrze działań wojennych.

4Gwiazdozbiór

Fabryką talentów, podwarszawską szkołą dla wybitnie uzdolnionych uczniów, wstrząsa informacja o śmierci jednego z wychowanków. Wkrótce zamordowani zostają kolejni uczniowie, a autopsja u każdego z nich wykazuje postępujące kalectwo, przekreślające ich drogę do sławy. W trakcie śledztwa, prowadzonego przez policyjną detektyw Julię Krawiec, do warszawskiej ASP wpływa list z rysunkami zamordowanych dzieci. Ktoś uwiecznia moment ich śmierci na swoich pracach. Julia musi odnaleźć autora rysunków zanim dojdzie do kolejnego zabójstwa.

5Przez Trzy Ameryki

Każdy kilometr z Tomkiem Gorazdowskim to nowa przygoda. Odkryj trzy Ameryki, jakich jeszcze nie znasz. Bezkresne tereny Alaski, peruwiańska pustynia, boliwijski szlak rajdu Dakar czekają. Wystarczy tylko ruszyć w drogę.

Tomek Gorazdowski siada za kierownicą terenówki i rusza w podróż przez trzy Ameryki. Zabiera nas na wyścig psich zaprzęgów na Alasce, kosztuje lokalnych trunków w mieście Tequila, zajada kokę ze świętym Maximonem w Gwatemali i odkrywa tajniki produkcji cygar w Nikaragui. Już teraz przeżyj podróż, o której marzysz.

6Psy Egiptu

Powieść z akcją osadzoną w pieczołowicie zrekonstruowanej rzeczywistości starożytnego Egiptu.

Egipt faraonów, tysiąc czterysta lat przed Chrystusem. Małoletnia księżniczka z azjatyckiego królestwa Mitanni wędruje na dwór faraona. Ma zostać jego kolejną żoną. W kananejskiej twierdzy Megiddo, od której wiele lat później bierze nazwę biblijny Armagedon, czeka na nią egipski poseł Mane. Do spotkania jednak nie dochodzi, ponieważ Mane zostaje zamordowany, a księżniczka porwana. Do Megiddo przybywa jednak eskortujący ją mitannijski możnowładca Haramaszi. To on przy udziale egipskiego żołnierza o imieniu Tut („Żywy”) próbuje wyjaśnić tajemnice morderstwa i porwania. Nie jest to jednak łatwe, ponieważ każdy jest podejrzany, a okrutna intryga zbiera kolejne krwawe żniwo.