Ks. dr Tomasz Olszewski poleca

Kwatera Ł. Wolność jest kuloodporna oraz We wszystkim Chrystus. O Narodzie, Kościele, mediach i rodzinie z Biskupem Stanisławem Stefankiem Tchr rozmawia Marzena Nykiel

 poleca Dyrektor Radia Nadzieja ks. dr Tomasz Olszewski

Drodzy Czytelnicy tym razem w ramach cyklu „Znani i lubiani polecają” zachęcamy do lektury książek zarekomendowanych przez ks. dr Tomasza Olszewskiego, m.in. dyrektora Radia Nadzieja i redaktora naczelnego Tygodnika Głos Katolicki.

         Gość MBP w Grajewie jest kapłanem diecezji łomżyńskiej. Absolwentem Wyższego Seminarium Duchownego im. Papieża Jana Pawła II w Łomży, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni oraz Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, a także przewodniczącym Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich w Polsce i Asystentem Kościelnym Stowarzyszenia Chrześcijańskich Przedsiębiorców i Menadżerów – Nostra Res. Zanim rozpoczął swoją pracę w radiu był wikariuszem w parafii pw. św. Anny w Kolnie.

         Jedną z dwóch polecanych publikacji przez ks. dr Tomasza Olszewskiego jest książka autorstwa Jarosława Wróblewskiego, dotycząca cmentarzyska polskich bohaterów, którzy w zamyśle władz komunistycznych mieli pozostać bezimiennymi. Kwatera Ł. Wolność jest kuloodporna to swoisty album, zawierający obok barwnych zdjęć 15 ważnych rozmów, przeprowadzonych głównie podczas prac archeologicznych na „Łączce” m.in. z pracownikami IPN, wolontariuszami, krewnymi ofiar, pasjonatami historii.

         Natomiast druga propozycja czytelnicza, pt. We wszystkim Chrystus jest  wywiadem publicystki Marzeny Nykiel z JE Biskupem Stanisławem Stefankiem Tchr. Autorzy podejmują rozmowę na ważne tematy, odnoszące się do Narodu, Kościoła, mediów i rodziny.

         Powyższe książki znajdziecie Państwo w naszej bibliotece. W najbliższym czasie będzie też możliwość wygrania po 1 egzemplarzu każdej z publikacji.

        Serdecznie zapraszamy !