„Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy” w MBP w Grajewie

W ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę Miejska Biblioteka Publiczna w Grajewie  przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy” organizowanej przez Lustro Biblioteki i wydawnictwo Zielona Sowa.

Akcja polega na organizacji w bibliotekach w całej Polsce warsztatów dla dzieci i młodzieży, na podstawie książki „Mirabelka” Cezarego Harasimowicza oraz opracowanych materiałów, w tym scenariusza „Mirabelka – kiełkująca historia”.

Celami akcji są:

• promocja czytelnictwa;
  • rozbudzanie zainteresowania historią Polski;
  • zwiększenie świadomości na temat wydarzeń związanych z wojną;
  • włączenie społeczności do świętowania 100-lecia Niepodległości;

Warsztaty w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Grajewie realizowane będą w nowo powstałym Centrum Młodego Czytelnika w Grajewie os. Broniewskiego 3. Szczegółowy termin  oraz tematyka warsztatów zostanie podana do wiadomości po dopracowaniu scenariusza.

Zapraszamy serdecznie