Młodzież recytowała poezję Zbigniewa Herberta

Dnia 22.11.2018 r. odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Zbigniewa Herberta „Rozmyślania Pana Cogito”, zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Grajewie i Grajewskie Centrum Kultury. Celem konkursu było upamiętnienie 20. rocznicy śmierci jednego z najwybitniejszych poetów XX w. oraz przypomnienie jego wartościowych utworów.

Uczniowie deklamujący wiersze Zbigniewa Herberta zaprezentowali bardzo wysoki poziom artystyczny. Dlatego też komisja konkursowa, która brała pod uwagę: dobór i rozumienie tekstu, dykcję i ekspresję wypowiedzi, przyznała następujące nagrody:

miejsce I Patrycja Chilińska

Agnieszka Konecko

Julia Styczyńska

Kinga Glińska

Weronika Żmijewska

miejsce II Edyta Kozikowska

Krystian Pawłowski

Gratulujemy laureatom Konkursu i życzymy dalszych sukcesów.

Jednocześnie zachęcamy młodzież szkół średnich do wzięcia udziału w konkursie w roku 2019 ustanowionego rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego.