Muzy, modelki, kochanki- Spotkanie autorskie z Iwoną Kienzler

Dnia 05.03.2020 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Grajewie gościła Iwonę Kienzler, autorkę publikacji non-fiction z zakresu historii, leksykonów, słowników, reportaży z podróży oraz artykułów, dotyczących spraw gospodarczych i historii Polski, a także odwiedzanych przez nią krajów i regionów.

Spotkanie było poświęcone książce „Kobiety ze słynnych obrazów. Muzy, modelki, kochanki”. Czytelnicy z przyjemnością i dużym zainteresowaniem wysłuchali historii, związanych z prezentowanymi na obrazach postaciami. Autorka umiejętnie wprowadziła zebranych w koloryt epok omawianych dzieł oraz życiorysy ich twórców, co ułatwiło interpretację malowideł. Ponadto opowiedziała wiele ciekawostek o bohaterkach płócien, nie szczędząc zabawnych i pikantnych szczegółów.

Pani Iwona Kienzler chętnie odpowiadała na pytania czytelników, dotyczące pracy twórczej i planów wydawniczych. Chętni mogli nabyć publikacje i otrzymać dedykację z autografem gościa MBP.

Zachęcamy do sięgania po książki Iwony Kienzler. W zbiorach biblioteki znajdują się: „Marysieńka i Sobieski”, „Caryca Katarzyna i król Stanisław”, „Nałkowska i jej mężczyźni”, „Arystokracja”, „Jagiellonowie”, „Kobiety niepodległości” oraz „Kobiety ze słynnych obrazów”.