Noc Bibliotek 2017

„Czytanie porusza” – pod takim hasłem odbyła się tegoroczna Noc Bibliotek. W akcję, podobnie jak w poprzednich latach, włączył się także Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej

w Grajewie, który do wspólnej zabawy zaprosił dzieci i rodziców. Przez parę godzin w bibliotece wszyscy świetnie się bawili. Zakręcona zabawa „Zgadywanki z książką” – odpowiadasz grasz dalej. Następnie KALAMBURY– świetna zabawa w pokazywanie i rysowanie.

Konkurs na wykonanie najładniejszej zakładki do książki. Zwycięzcy otrzymali nagrody, a pozostali uczestnicy upominki. Słodki poczęstunek dla wszystkich.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się projekcja filmu „Stella Nostra” na podstawie jednej z serii książek „Biuro detektywistyczne Lessego i Mai”. Miłośnicy ich przygód mieli okazję zobaczyć filmowe wersje ulubionych bohaterów i poznać tajemnicę diamentu.

Dzięki akcji biblioteka tętniła życiem i w oczach uczestników, stała się przyjaznym miejscem, a czytanie książek – atrakcyjną formą spędzania czasu wolnego.

Oddział dla Dzieci serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom za świetną zabawę i przybycie do biblioteki. Zapraszamy za rok.