Obchodziliśmy Tydzień Bibliotek

Z okazji Dni Kultury, Oświaty, Książki i Prasy oraz Tygodnia Bibliotek Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Grajewie zaprosił do naszego miasta Elizą Piotrowską , która spotkała się z uczniami klas II wszystkich Szkół Podstawowych w Grajewie. Pani Eliza przyjechała z odległej Brazylii gdzie obecnie mieszka, wcześniej osiem lat spędziła w Rzymie. Jest autorką i ilustratorką około 50 tytułów książek dla dzieci, tłumaczką języka włoskiego, krytykiem sztuki.

oraz panią Agnieszkę Tyszkę, autorkę książek dla młodych czytelników. Spotkanie z młodzieżą II klas gimnazjalnych odbyło się 11 maja 2016r. w sali Kina GCK, w jego trakcie uczestnicy mieli możliwość nie tylko poznać twórczość pisarki, która napisała około 40 tytułów książek dla dzieci oraz młodzieży. Jej cykl „Zosia z ulicy Kociej” zdobywa serca czytelników z całej Polski.

Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej zorganizował spotkanie z pisarką Panią Lilianą Bardijewską w którym uczestniczyło 210 uczniów szkół podstawowych nr 1, 2, 4 z naszego miasta.

Z tej okazji naszą bibliotekę odwiedziły: Niepubliczny Punkt Przedszkolny Nr 1 „Akademia Dobrego Startu ” w Grajewie

Przedszkole Miejskie Nr 6 w Grajewie – grupy: „Muchomorki”, Skrzaty” oraz „Smerfy”

Przedszkole Miejskie Nr 4 w Grajewie – grupa „Stokrotki” oraz „Biedronki”

ZSM Nr 2 w Grajewie uczniowie klasy VI b, V b, IV b, II c

MBP Oddział dla Dzieci w Grajewie