Pogotowie książkowe

Szanowni Czytelnicy!

Z dniem 04.11.2020 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Grajewie rusza akcja ph. „Pogotowie książkowe”.

Miejska Biblioteka Publiczna w Grajewie w ramach akcji „Pogotowie książkowe” pragnie ułatwić dostęp do księgozbioru biblioteki osobom niepełnosprawnym oraz seniorom powyżej 70. roku życia, którzy z powodu problemów zdrowotnych i ograniczonych możliwości poruszania się nie mogą wypożyczać książek.

Dzięki temu projektowi schorowani mieszkańcy naszego miasta będą mogli telefonicznie złożyć zamówienie na publikacje, audiobooki i filmy, które zostaną im bezpośrednio dostarczone do miejsca zamieszkania.

Osobami chcącymi skorzystać z usługi mogą być mieszkańcy już zapisani do grajewskiej biblioteki, a także tacy, którzy nie są użytkownikami MBP w Grajewie. Podczas pierwszej wizyty bibliotekarz na podstawie dowodu osobistego dokona zapisu nowego czytelnika.

Zasady działania „Pogotowia książkowego”

a) Zamówienia są przyjmowane w środę od 8.00 do 10.00 pod nr tel.: 86 272 36 28

b) Podczas rozmowy telefonicznej Zamawiający określa swoje preferencje czytelnicze (literatura obyczajowa, kryminały, powieści historyczne itp.) lub wymienia konkretne tytuły interesujących go książek. W celu realizacji zamówienia podaje swoje imię, nazwisko, adres i nr telefonu.

c) Czytelnik w ramach „Pogotowia książkowego” może wypożyczyć maksymalnie 5 książek, 5 filmów i 5 audiobooków na miesiąc.

d) Pracownicy biblioteki odwiedzają czytelników raz w tygodniu – środa – w godz. 10.00-15.00.

e) Z uwagi na sytuację epidemiczną w czasie wizyty do zachowania środków ostrożności, czyli zasłonięcia nosa i ust zobowiązany jest również wypożyczający. Wszystkie książki poddawane są kwarantannie po zwrocie na min. 3 dni.

f) Zwrot książek odbywa się na takich samych zasadach co ich wypożyczenie. Przeczytane tytuły bibliotekarz zabiera podczas kolejnej wizyty, na zasadzie wymiany.