Spotkanie autorskie z Antonim Czajkowskim

W czwartek 16 czerwca odbyło się spotkanie autorskie z Panem Antonim Czajkowskim, połączone z promocją jego książek „Wierszem…” i „Australijczyk”, zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Grajewie i Grajewskie Centrum Kultury. Przebiegło ono w formie trzyczęściowego wywiadu, przeplatanego grą Pana Antoniego Czajkowskiego na pianinie. Zgromadzeni goście mieli przyjemność wysłuchać znanych melodii w nowych aranżacjach. W odniesieniu do intrygującego podtytułu książki, wyjaśniono jaki film można czytać oraz zapytano o uniwersalne przesłanie „Australijczyka”. Sympatycy talentu Pana Antoniego Czajkowskiego dowiedzieli się m. in. kim był Marian Łosiewicz, jak powstała kapela ludowa „Łosiewicze” oraz skąd autor piosenki „Studniówki”, nagrodzonej na I Międzynarodowym Festiwalu Kompozytorów i Autorów, czerpie pomysły na twórczość poetycką. Okazało się również jak bardzo zaproszony gość ceni Mariana Załuckiego, satyryka, poetę i pisarza, którego pamięci poświęcił swój tomik wierszy. Pan Antoni Czajkowski naśladując ów artystę, zaprezentował jeden ze swoich utworów.

Spotkanie przebiegło w sympatycznej atmosferze. Każdy mógł nabyć książki i płyty CD „Dancing – ponadczasowa klasyka muzyki tanecznej” w promocyjnych cenach, opatrzone autografem lub dedykacją autora. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w tej liryczno-muzycznej uczcie dla duszy, a Panu Antoniemu Czajkowskiemu za mile spędzony czas i wyczerpujące odpowiedzi na zadawane pytania.