Spotkanie autorskie z Ewą Karwan- Jastrzębską

06.06.2018 r. w Grajewskim Centrum Kultury odbyło się spotkanie z pisarką Ewą Karwan- Jastrzębską, która przyjechała z Warszawy na zaproszenie Oddziału dla Dzieci MBP.

Pani Ewa jest pisarką i scenarzystką. Ma w swoim dorobku kilkanaście powieści dla dzieci i młodzieży. Na podstawie jej baśni o Misiu Fantazym powstała 13- odcinkowa seria filmów animowanych. Zdobyła na festiwalach filmowych wiele nagród- prestiżowe Platinum, Gold i Silver Remi Award na festiwalu w Houston.
Nasze spotkanie dedykowane było młodzieży z grajewskich szkół podstawowych, a dotyczyło głównie powieści Hermes 9:10– magicznej baśni dla dzieci, młodzieży i dorosłych, do której ilustracje zrobiła Dorota Kobiela- twórczyni filmu „Twój Vincent” o van Goghu.
Pani Ewa opowiedziała o kulisach powstawania swoich książek, pomysłach i inspiracjach, które czerpie z otaczającej ją rzeczywistości. Młodzież miała możliwość zadania jej mnóstwa pytań, na które autorka z chęcią odpowiadała. Spotkanie z Panią Ewą było fascynującą podróżą po świecie książek. Mamy nadzieję, że uczniowie, którzy uczestniczyli w spotkaniu z przyjemnością sięgną po jej powieści.

Dziękujemy uczniom i ich opiekunom ze SP nr 2 i 4 w Grajewie za udział w spotkaniu!

Wszystkich, którzy chcieliby nabyć książkę z autografem Ewy Karwan-Jastrzębskiej zapraszamy do Oddziału dla Dzieci na Osiedlu Broniewskiego 3, gdzie można kupić trzy tytuły: „Hermes 9:10”, „Sobowtór”, „Misja Feniks” (cena 25 zł)