Spotkanie autorskie z Hanną Kowalewską

Gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Grajewie była Hanna Kowalewska, poetka, autorka opowiadań, dramatów, scenariuszy filmowych i słuchowisk radiowych oraz wielu powieści. Dnia 13.05.2016 r. zarówno wielbiciele jej talentu, jak i miłośnicy literatury pięknej mieli możliwość bezpośredniego spotkania oraz rozmowy z pomysłodawczynią znanej sagi o Zawrociu.

Hanna Kowalewska opowiedziała o swoich książkach i pracy twórczej. Podkreśliła, że szara rzeczywistość peerelowskiego miasteczka, w którym dorastała, zmusiła ją do stworzenia własnego świata i częstego fantazjowania, a to wyćwiczyło jej wyobraźnię. Wszystkie pomysły na powieści, przychodzą niespodziewanie, najczęściej przed zaśnięciem. Z uchwyconych i zapisanych w brudnopisie, powstają teksty, tkane ze słów, emocji, odczuć i przemyśleń. Hanna Kowalewska zapowiedziała pojawienie się w połowie czerwca „Czterech rzęs nietoperza” – szóstej części historii o Matyldzie, spadkobierczyni urokliwego Zawrocia. Wizyta w Grajewie była także okazją do zaprezentowania nowej powieści – „Tam, gdzie nie sięga już cień”.

Na zakończenie uczestnicy spotkania wysłuchali fragmentu powieści „Julita i huśtawki” oraz wiersza z tomiku „Winorośl”. Każdy mógł nabyć książki pisarki i otrzymać autograf z dedykacją.