Spotkanie autorskie z Leszkiem Szczasnym

16 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Grajewie odbyło się spotkanie z Leszkiem Szczasnym – autorem książki „Świat na wyciągnięcie ręki”, fotografem i animatorem kultury z Raciborza.

Podróżnik zabrał uczestników spotkania na wyprawę do Omanu leżącego na Półwyspie Arabskim. Prezentowany pokaz slajdów z muzyką w tle dał wyobrażenie o różnorodności tego kraju, który zadziwia kulturą, architekturą i krajobrazem. Prezentacja multimedialna Omanu jest materiałem przygotowanym z 2 tygodniowego pobytu w 2013 roku. Opowiedział o otwartości  i gościnności tych ludzi na obcokrajowców mimo solidnych pięknie zdobionych bram zamkniętych na kłódkę. Celem podróżnika są nieznane i nieodkryte miejsca , prowincjonalne miasteczka odległe od popularnych i wszystkim znanych atrakcji turystycznych . Autorowi chodzi o poznawanie tych ludzi których przypadkowo spotyka w czasie podróży , chce uczestniczyć w ich codziennym życiu. W celu przekrojowego sportretowania ich współczesnego życia.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania, nauczycielom i młodzieży z publicznego Gimnazjum nr 2 w Grajewie za wspólną podróż do Omanu.