Spotkanie autorskie

 

W czwartek, 8 czerwca Miejska Biblioteka Publiczna w Grajewie gościła Krystynę Mirek, pisarkę powieści dla kobiet. Czytelniczki naszej biblioteki chętnie wypożyczają powieści autorki. Krystyna Mirek jest absolwentką polonistyki UJ w Krakowie. Przez wiele lat pracowała w szkole. Obecnie pisanie książek stało się dominującym zajęciem w jej życiu zawodowym. Prowadzi też warsztaty racjonalnego zarządzania własnym czasem, a zdobytą wiedzą chętnie dzieli się z innymi kobietami. Podczas spotkania autorka opowiedziała o swoim debiucie. Podkreśliła, że realizacja marzeń wymaga przygotowań i wytrwałości. Ona sama przeczytała dziesiątki książek zanim odważyła się wysłać do wydawcy swoją powieść „Prom do Kopenhagi”.

Dowiedzieliśmy się również jak wygląda dzień pracy Krystyny Mirek, która dzięki sumienności i systematyczności wspaniale godzi obowiązki domowe i rodzicielskie z pisaniem książek. Pierwszymi recenzentkami powieści są oczywiście jej córki, mama i przyjaciółka. Ich opinie i podpowiedzi dla Krystyny Mirek są niezwykle istotne. Rodzina w życiu gościa MBP jest bardzo ważna. Otrzymuje od niej wsparcie a wydanie każdej kolejnej książki i pozytywne oceny czytelników stają się powodem do rodzinnego świętowania. To właśnie rodzina i czytelniczki motywują najbardziej do pisania. Krystyna Mirek opowiadała również o swoim codziennym życiu. Jej pasją jest gotowanie, co w pewnym stopniu przekłada się na domowy księgozbiór stale powiększany o nowe książki kucharskie. Ponadto autorka sagi „Jabłoniowy sad” lubi pracować w ogrodzie, szydełkować i chodzić z rodziną po górach. Uwielbia obserwować i słuchać ludzi i stąd biorą się jej historie.

Po spotkaniu Krystyna Mirek podpisywała swoje książki i rozmawiała z czytelniczkami, które podziękowały jej za przyjazd do Grajewa i tak sympatyczne spotkanie.