Spotkanie z Lilianą Bardijewską w MBP

Dnia 7.06.2016r. w sali KINA GCK Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej zorganizował spotkanie z pisarką Panią Lilianą Bardijewską w którym uczestniczyło 210 uczniów szkół podstawowych nr 1, 2, 4 z naszego miasta.

Osoba o jednej twarzy i wielu zawodach. Żyje z niewolniczej pracy swojego pióra. Pisze dla radia (uzbierało się 25 słuchowisk), dla teatru (18 sztuk), dla prasy (ok. 100 recenzji m.in. w Gazecie Wyborczej, Teatrze Lalek, Teatrze, Dialogu i Nowych Książkach), dla wydawnictw (20 książek i kilkanaście tomów przekładów z języków – bułgarskiego, angielskiego i chorwackiego) i dla własnej przyjemności. Swoje geny literackie i teatralne zawdzięcza rodzicom – Sławie i Henrykowi Bardijewskim.

Szczególnie lubi formę mniej lub bardziej poetyckiej groteski, a jej ulubionym odbiorcą jest widz/czytelnik niedorosły. W krótkich chwilach, kiedy nie pisze – wydaje to, co napisali inni jako redaktor wydawnictwa EZOP. Kiedy zaś nie pisze i nie wydaje – spotyka się z Czytelnikami lub prowadzi warsztaty dramaturgiczne dla młodzieży.

Jej powieść „Dom ośmiu tajemnic”, uhonorowana tytułem „Książka Roku 2006” przez Polską Sekcję IBBY, w 2008 roku została wpisana na Honorową Listę światowej IBBY oraz na Listę Białych Kruków monachijskiej Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży.

Napisała m.in. takie książeczki dla dzieci jak: Dom ośmiu tajemnic, Zielony wędrowiec, Moja ciotka sroka, Drobinka śmieszynka, czyli przygody kropelki wody, Niezwykła wędrówka ślimaka Lazura, Moje – nie moje, Bajka o kapciuszku, Bractwo srebrnej łyżeczki . Jej książki dla dzieci przetłumaczono na język angielski, bułgarski, chorwacki, czeski, fiński, niemiecki i słowacki.

W 2010 roku została odznaczona srebrnym medalem Gloria Artis.

Spotkanie przebiegało w wyjątkowej miłej atmosferze, uczniowie byli bardzo grzeczni i zadawali masę pytań. Prosili aby spotkanie jeszcze dłużej trwało.

Na zakończenie spotkania szczęśliwi posiadacze książek otrzymali wpis z dedykacją od autorki.

Wszystkich zainteresowanych twórczością Liliany Bardijewskiej biblioteka zaprasza do wypożyczania książek, które znajdują się w zbiorach Oddziału dla Dzieci MBP na os. Broniewskiego 3.

Z okazji zbliżających się wakacji Oddział dla Dzieci MBP życzy wszystkim naszym czytelnikom dobrego zdrowia i niczym niezmąconej radości, bezpiecznych podróży, słonecznej pogody i niezapomnianych wrażeń przeżytych podczas wszystkich niezwykłych wakacyjnych przygód. Życzymy, byście wszyscy mogli się dnia 1 września spotkać w szkole oraz naszej bibliotece – zdrowi, szczęśliwi, wypoczęci i pełni zapału do pracy w kolejnym roku szkolnym.