Turniej Czytelniczy „Z książką i biblioteką za pan brat”

30 listopada 2016 r. odbył się Turniej Czytelniczy „Z książką i biblioteką za pan brat” zorganizowany przez bibliotekę ZSM 3 Szkoły Podstawowej nr 4 im. H. Sienkiewicza w Grajewie we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną Oddział dla Dzieci w Grajewie.

Celem turnieju była realizacja przez szkołę założeń Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa poprzez współdziałanie z Miejską Biblioteką Publiczną Oddział dla Dzieci w Grajewie w propagowaniu czytelnictwa wśród uczniów; dostarczanie dzieciom radości i satysfakcji podczas wspólnej rywalizacji.

W turnieju wzięli udział uczniowie klas piątych, uczestnicząc w konkurencji indywidualnej ( w budynku SP 4) i konkurencjach drużynowych (w budynku Oddziału dla Dzieci MBP w Grajewie).

W Komisji turniejowej wraz z organizatorkami pracowały panie: Violetta Magdalena Curyło i Eliza Gołaszewska.

Oto wyniki:

Konkurencja indywidualna– test czytania ze zrozumieniem fragmentu książki „Tajemniczy ogród”

I miejsce – Iga Chudek z klasy V d.

Konkurencje drużynowe – reklama książki poprzez plakat, quiz czytelniczy, konkurencja ruchowo-taneczna „Krążąca książka”, „Śpiewająco czytamy, czyli karaoke w bibliotece”

I miejsce – klasa V d

Natalia Chorosz, Iga Chudek, Gabriela Guzowska, Zuzanna Komosińska, Bartosz Ostrowski

II miejsce – klasa V a i kl. V b

Anna Jaszewska, Martyna Jaworska, Julia Krzemińska, Julia Płochocka, Amelia Wiśniewska

Kalina Kacprzak, Filip Krajewski, Natalia Krymska, Julia Świderska, Damian Żemajtys

Gratulujemy.

Dziękujemy uczniom za zaangażowanie, a wychowawcom i członkom komisji za współpracę.

Turniejowi towarzyszyła WYSTAWA NOWOŚCI KSIĄŻKOWYCH dostępnych w Miejskiej Bibliotece Publicznej Oddział dla Dzieci w Grajewie.

Organizatorki:  E. Bobińska, E. Czaplicka, L. Pietrzykowska