Tydzień Bibliotek – Zasmakuj w bibliotece

Zasmakuj w bibliotece- hasło tegorocznej ogólnopolskiej akcji TYDZIEŃ BIBLIOTEK 8-15 MAJA 2020

Drodzy Czytelnicy,
po blisko dwóch miesiącach nieobecności pragniemy poinformować, że nasza biblioteka już od 11 maja ponownie będzie otwarta. Czas kwarantanny wykorzystaliśmy produktywnie na prace porządkowe w Oddziale dla Dzieci i Wypożyczalni dla Dorosłych, a w Czytelni przeprowadziłyśmy skontrum zbiorów, zatem teraz czas na kreatywniejsze działania!

Nasz powrót przypada na święto wszystkich bibliotek. Od kilku lat Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich prowadzi ogólnopolską akcję Tygodnia Bibliotek, w którą my też się angażujemy.
(po więcej informacji odsyłamy do źródła: http://tydzienbibliotek.sbp.pl/tydzien-bibliotek-i-dzien-bibliotekarza-2020-w-wirtualnej-przestrzeni-online/ ). W tym okresie chciałybyśmy zaproponować naszym czytelnikom kilka intelektualnych smaczków w postaci ciekawostek, pomysłów na spędzanie czasu z dziećmi, czy recenzji książek, które opublikujemy w Internecie.

Poza odwiedzinami w naszych placówkach, zapraszamy do zaglądania na nasz facebookowy profil (Miejska Biblioteka Publiczna w Grajewie) i na naszą stronę internetową (www.biblioteka.grajewo.pl), gdzie możecie śledzić aktualności, bieżące wydarzenia i ciekawostki.

Poniżej publikujemy nasze propozycję na nadchodzący Tydzień Bibliotek. Zapraszamy do zaglądania!

8 -15 maja 2020

10.00- Czy wiesz, że…? Czyli ciekawostki literackie płynące z biblioteki

11.00– Muszę to gdzieś zapisać!- cytaty z popularnych książek, które warto zapamiętać
12.00-