Tydzień czytania dzieciom, polecamy!

XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem: „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach” (30 maja – 7 czerwca 2020)
Z tej okazji polecamy trzy fantastyczne książki o zwierzętach, które właśnie pojawiły się w naszej bibliotece 📖📚

#całaPolskaCzytaDzieciomozwierzętach#XIXOgólnopolskiTydzieńCzytaniaDzieciom

➡️ „Małpka Wiercipiętka” J. Willis

W wielkim lesie deszczowym panuje spokój i porządek. Tylko Małpka Wiercipiętka wciąż broi: skacze z drzewa na drzewo, głośno krzyczy i z wszystkimi chce się bawić.

Mieszkańcy lasu mają jej trochę dość i życzą sobie, by Małpka zniknęła. Gdy jednak pojawia się zagrożenie, Wiercipiętka pomaga zwierzętom i ratuje je z tarapatów.

Czy zwierzęta zaakceptują w końcu energiczną Małpkę? Ciepła historia o tym, że zawsze warto być sobą.

➡️ „Nowe Przygody Grzecznego Psa” K. Terechowicz

„Winter, zostaw!” – rodzina Wintera jak zwykle nie umie się zachować – suszą mu uszy o każdy skradziony ze stołu przysmak. „Wiiiiiinter, wróć!” – dlaczego nie rozumieją, że czasem trzeba sobie trochę pobiegać? I że szkoła oraz tresura są świetne dla niegrzecznych psów, ale nie dla idealnych alaskan malamutów? „Winterku, chodź no tu z tą piłeczką” – aha, powoli się jednak resocjalizują, coraz częściej włączają do zabawy, a czasem nawet bronią Wintera przed zdenerwowaną paniusią z pudelkiem pod pachą.
Winter mocno kocha swoją rodzinę. Najmocniej na świecie! Ale w jego życiu pojawia się jeszcze ktoś… Pewna słodka suczka, w której zakochuje się na zabój!

➡️„Tutu. Opowieść o śwince, która marzyła o rajskiej wyspie” B. Gawryluk

Jeśli ma się przyjaciół, to wszystko staje się możliwe.
Pajda to wesoły osioł.
Radek to sprytny szczur.
Dowoza to koza, niezbyt rozgarnięta.
Lucek to zarozumiały struś.
Leonard to odważny legwan.
Wszyscy są przyjaciółmi małej piegowatej świnki Tutu. Dzięki nim Tutu może wyruszyć na poszukiwanie rajskiej Wyspy Świnek. W podróży czeka ją wiele niebezpiecznych sytuacji, ale Tutu lubi przygody i umie walczyć o swoje marzenia. Jak każde dziecko!