Wakacje z Miejską Biblioteką Publiczną w Grajewie

Trwa wakacyjna aura. Lipiec w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Grajewie wypełniły zajęcia dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy letnich spotkań w Czytelni dla Dorosłych mieli okazję utrwalić zasady prawidłowego zachowania się podczas posiłku, poprawnego nakrycia do stołu oraz układania sztućców w taki sposób, by w restauracji sygnalizowały kelnerowi odpowiednio: jeszcze nie skończyłem jeść; poproszę o dokładkę; było wyśmienite; dziękuję, skończyłem.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty poświęcone Kamishibai – teatrowi obrazkowemu, wywodzącemu się z tradycji japońskiej, które przeprowadziło Stowarzyszenie Zielona Grupa z Poznania. Dzieci, po wysłuchaniu aborygeńskiej bajki o gąsienicy, pomagającej duchowi Barabajowi malować świat i poznaniu jej przygód, wykonały magiczne kije deszczowe do wywoływania opadów.

Oprócz tego tworzyły ilustracje do wierszy oraz słuchowisk poświęconych m. in. bajkom i legendom warszawskim, aktywnie brały udział w maratonie gier planszowych oraz chętnie rozwiązywały krzyżówki i łamigłówki. Pociechy wykonały również „muminkowe” ozdoby, które mogą posłużyć jako zakładki do książek oraz kolorowe papierowe tęcze, zanurzone w chmurach z waty.

Przez cały ten czas uśmiechnięte twarze, humor i dobra zabawa towarzyszyły uczestnikom tegorocznych zajęć w bibliotece.