Warsztaty literackie w Centrum Młodego Czytelnika

Oddział dla Dzieci MBP we współpracy z Panem Józefem Zenonem Budzińskim- poetą, eseistą, członkiem Związku Literatów Polskich i Stowarzyszenia Autorów Polskich zorganizował Warsztaty Literackie przeznaczone dla uczniów klas V, VI i VII. Ideą spotkań jest rozwijanie wrażliwości młodzieży, której zależy na ćwiczeniu swojego warsztatu pisarskiego pod okiem doświadczonego twórcy. W czwartkowym spotkaniu wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Grajewie wraz z  Panią Anną Niedźwiedzką- polonistką z grajewskiej dwójki.

 Odnosząc się do uwag i wskazówek Pana Józefa, uczestnicy warsztatów stworzyli własne utwory poetyckie na zadany przez prowadzącego temat, a następnie odczytali je na forum. Dojrzałość emocjonalna oraz lekkość, z jaką uczniowie poradzili sobie z zadaniem zaskoczyła samych organizatorów, dlatego w planach są kolejne spotkania, które-mamy nadzieję- pozwolą młodzieży rozwijać się i doskonalić w tworzeniu własnych tekstów literackich.

Dziękujemy Pani Annie Niedźwiedzkiej oraz Panu Józefowi Zenonowi Budzińskiemu za owocną współpracę, a uczniom ze SP nr 2 w Grajewie za otwartość i zaangażowanie podczas zajęć.