Wycieczka Przedszkola Miejskiego Nr 4

W dniu 22.05.2014 Oddział dla Dzieci MBP odwiedziły dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 4 z grupy „STOKROTKI”. Była to wycieczka wprowadzająca do biblioteki w trakcie której przedszkolaki dowiedziały się, jak należy obchodzić się z książką. Małym czytelnikom zaprezentowano  książki dla ich przedziału wiekowego oraz wytłumaczono zasady obchodzenia się książkami: ”   umyj rączki przed czytaniem,   nie kalkuj ilustracji, nie wyrywaj karteczek – jednym słowem szanuj mnie”. Podczas spotkania zapytano dzieci kto to jest ARTYSTA. Dwie osoby powiedziały prawidłowo : malarz i piosenkarz i otrzymały książki pod tytułem   „ARTYSTA”, które nasza biblioteka otrzymała z   Zachęty –   Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie . Pozostałe dzieci otrzymały zakładeczki do książek z pieczątką naszej biblioteki – aby rodzice do nas trafili chcąc zapisać swoje pociechy.