Wycieczka z Przedszkola nr 6

Wprowadzanie dzieci w świat literatury rozpoczyna się, jak wiadomo od ich wczesnych lat. Już trzyletnie – czteroletnie  dzieci z zaciekawieniem oglądają z dorosłymi ilustracje, rozpoznają w książkach bliskie im elementy rzeczywistości. Stopniowo literatura, zwłaszcza w przedszkolach, towarzyszy dzieciom prawie, na co dzień.
Nasza Biblioteka zachęca  wszystkie odwiedzające nas dzieci do sięgania po książkę.  Możemy pochwalić się tym, ze „torujemy drogę” przyszłym czytelnikom, zaszczepiamy chęć do czytania, utwierdzamy w przekonaniu, że książka to źródło wiedzy i przyjemności.

Spotkania z książką to okazja do wspólnego czytania utworów  znanych autorów, poznawania sylwetek pisarzy i poetów, udziału w  zgaduj- zgadulach.Dzieci  z przyjemnością odwiedzają  naszą Bibliotekę.
Tematem  spotkania było zapoznanie z biblioteką. Dzieci obejrzały działy z różnymi książkami,  zapoznały się ze sposobami odnalezienia potrzebnej książki wśród tysięcy innych. Dzieci były cały czas aktywne. Świadczyły o tym ich wypowiedzi, pytania oraz uważne słuchanie objaśnień.
Spotkania rozbudzają zainteresowania czytelnicze przedszkolaków, przybliżają dzieciom literaturę dziecięcą i jej autorów.