Zaczytane przedszkolaW ramach promocji czytelnictwa Miejska Biblioteka Publiczna Oddział dla Dzieci wystartowała z nowym projektem „Zaczytane przedszkola”. Raz w miesiącu w grajewskich przedszkolach odbywać się będzie głośne czytanie książek.

W tym tygodniu dzieci z Przedszkoli Miejskich nr 1,2,6 zapoznały się z serią „Przygody Fenka” Magdaleny Grucy.

Są to edukacyjne książeczki dla dzieci, które w przystępny sposób poruszają różne zagadnienia. Spośród wielu przedstawionych propozycji przedszkolaki wybrały trzy historie dotyczące: wizyty u dentysty, strachu przed publicznym wystąpieniem w przedszkolu oraz segregacji śmieci i dbaniu o środowisko. Po wysłuchaniu opowiadań dzieci chętnie odpowiadały na pytania dotyczące czytanych tekstów.

Głośne czytanie oraz bliski kontakt z książką ma nieoceniony wpływ na rozwój dziecka. Wspiera jego rozwój psychiczny, rozwija wyobraźnię oraz ćwiczy pamięć i koncentrację. Poprzez odwiedzanie przedszkoli i promowanie czytelnictwa mamy nadzieję pozyskać nowych czytelników, zachęcić przedszkolaków do czytania i rozbudzić w nich miłość do książek już od najmłodszych lat.