Zakończenie wakacji z Miejską Biblioteką Publiczna w Grajewie

Wakacje z Miejską Biblioteką Publiczną dobiegły końca. Podczas tegorocznych letnich spotkań w Czytelni dla Dorosłych, dzieci mogły rozwijać sprawność manualną oraz wyobraźnię plastyczną.

Na początku sierpnia wykonały barwne breloczki do kluczy, oparte na splocie podstawowym płaskim i kwadratowym. Wykorzystały w tym celu kolorowe żyłki i różnej wielkości koraliki. Poza tym mali czytelnicy za pomocą balonów, mąki ziemniaczanej oraz lejków zrobili gniotki, które wyróżniały się fryzurami z włóczki. Pociechy malowały także postacie ze znanych bajek, układały puzzle 3D, tworzyły mozaiki z kolorowych papierowych kwadratów oraz ilustracje do słuchowisk.

Podobnie jak lipcowe zajęcia poświęcone teatrowi Kamishibai, dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty „4 strony świata”, których atutem była możliwość spotkania z obcokrajowcem. Bibliotekę odwiedził Pan Giorgi Komoshvili, pochodzący z Gruzji. Zebrani poznali podstawowe zwroty w obcym języku oraz informacje na temat gruzińskiej tradycji i kultury. Dowiedzieli się m. in. że układ krzyży na fladze symbolizuje Jezusa Chrystusa i czterech ewangelistów a chinkali to jedno z głównych dań, specyficzne pierogi, faszerowane mięsem i wypełnione zupą. Dzieci napisały swoje imiona w języku gościa i wysłuchały legendy o powstaniu „Ziemi Kartlów” – Gruzji. Warsztaty prowadzone były w oparciu o metodologię nauki przez zabawę, dlatego nie zabrakło gier ruchowych, pracy w grupach, krzyżówek i rebusów.

Dnia 24 sierpnia w Czytelni dla Dorosłych zostały wręczone upominki wytrwałym uczestnikom zajęć. Kolorowanki oraz wyklejanki, długopisy i smycze z logo biblioteki wywołały uśmiech na twarzach małych czytelników.

Słoneczna pogoda i bezchmurne niebo nie pozwalają uwierzyć, że już wkrótce rozpocznie się nowy rok szkolny. Wszystkim dzieciom, które aktywnie brały udział w zajęciach bardzo dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych, organizowanych przez bibliotekę podczas ferii zimowych.